Dubóczky Gergely az Alba Regia Szimfonikus Zenekar vezető karmestere
A több mint 100 éves múltra visszatekintő Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2015 óta működik önálló intézményként. A hosszú távú építkezés következő lépései a kiemelt minősítés megszerzése, a zenekar belső működésének átalakítása és művészeti koncepciójának továbbgondolása.
Ebben a munkában is meghatározó szerepet szánnak a zenekar január elsején kinevezett vezető karmesterének, Dubóczky Gergelynek.
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2015-től önálló intézményként működik, mely érezhető változásokat hozott Székesfehérvár és környékének kulturális életében. Ma már az együttes évi több mint 100 koncertjét közel 30.000 zenekedvelő látogatja. A város által támogatott zenekarnak lehetősége nyílt az intenzívebb tevékenységekre: komoly hangszerparkot létesített, székhelyet kapott, művészi arculatot alakított ki. Az elmúlt években olyan művészekkel dolgozhatott együtt, mint Szabadi Vilmos, Carlo Ponti, Medveczky Ádám, Miklósa Erika, Illényi Katica, Komlósi Ildikó, Lukács Gyöngyi, Bogányi Gergely, Rost Andrea, Janos Acs, 2017 óta pedig a zenekar munkáját segíti Selmeczi Gábor koncertmester is.
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar közeli tervei között szerepel a jelenlegi félállásban dolgozó zenészek teljes állású foglalkoztatása, a belső struktúra további fejlesztése, a minősített zenekari státus elérése, valamint nagyszabású produkciók létrehozása sztárfellépőkkel.
Ahogy a város, úgy a zenekar is készül az Európa Kulturális Fővárosa program feladataira, hiszen sikeres pályázás esetén műsorai és eseményei szerves részét képezik majd a programsorozatnak.
A zenekar január elsején kinevezett vezető karmestere, Dubóczky Gergely a harmincas magyar karmester-generáció egyetlen tagja, aki Kocsis Zoltánnal, Fischer Ivánnal és Fischer Ádámmal is dolgozott. A hagyományos repertoár mellett elkötelezett híve a barokk és a kortárs zenének, számos kortárs mű ősbemutatója és összművészeti előadás fűződik a nevéhez, emellett gyakori közreműködője különböző színházi produkcióknak és operaelőadásoknak is. A Medikus Zenekar és a Bartók Béla Konzervatórium Szimfonikus Zenekarának vezetője, Budapest SoundCollective nevű együttesével pedig kortárs és összművészeti produkciókat hoz létre.Fischer Iván meghívására a 2014-es nyári koncertturnén vett részt először a Budapesti Fesztiválzenekar munkájában, ahol azóta is rendszeresen lát el asszisztensi és karmesteri feladatokat. 2016 novemberében a FIÚK, Fischer Iván fiatal karmestereket bemutató sorozatának első karmestereként a Zeneakadémián vezényelhette a zenekart.Az együttes igazgatója ifj Major István is lelkesen készül a közös munkára: „Kivételes helyzetben érezheti magát zenekarunk, amikor Dubóczky Gergellyel dolgozhat, hiszen maximális teljesítmény és örömteli zenélés találkozik a kezei alatt. Mindez tehetségéből és alapos felkészültségéből adódik, s erre alapozva - úgy gondolom - joggal bízhatunk az Alba Regia Szimfonikusok magas szakmai színvonalú munkájában, további fejlődésében.”
Dubóczky Gergely először 2017. február 13-án dirigálta a zenekart, amit több közös koncert követett. Az idei évtől pedig komoly szakmai műhelymunka vár rá a székesfehérvári együttesnél.
„Már az első találkozás során megtapasztaltam, hogy az Alba Regia Szimfonikus Zenekar egy nyitott, ambiciózus és nagyon barátságos társulat. Hihetetlen energiákat képesek mozgósítani. A zenekar feladatai rendkívül sokrétűek: Székesfehérvár komoly történelmi múltja egyszerre felelősség és inspiráció. A sokféle bérlettel, színes repertoárral, izgalmas kísérletekkel minden adott, hogy egy, a hagyományokra támaszkodó, egyszersmind modern zenekart építsünk tovább a következő években. Nagy várakozással tekintek a közös munka elé.”
Újdonságokkal teli közös munka eredményét mutathatta meg a zenekar már az Újévi koncerten is: elkészült a fehérvári Virágkeringő, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar első imázsfilmje, melyet szintén Dubóczky Gergely dirigált. A Fehérvár Médiacentrum alkotócsapata által készített videoklip a zene közösségteremtő erejéről szól, miközben bemutatja városunkat is.
Forrás: szekesfehervar.hu
hírek innen, onnan
Baleset érte a magyar műsorvezetőt, aki pár hete Szergej Lavrovval készített interjút
Szerinte hősiesen helytálltak az őt ellátó kórházi dolgozók.
Szerdától megint járható az M30-as autópálya, ami miatt annyit veszekedett Lázár János és a Strabag
Lázár minisztériuma az átadásról szóló közleményt is főleg az osztrák építőipari cég ekézésének szentelte.
Mi történik Pakson? Nem tervezett karbantartás kezdődött az atomerőműben
Az MVM Paksi Atomerőmű 1. blokkján kedden 2 órától terven felüli karbantartást végeznek.
Elképesztő, mennyiért kelt el Magyarország egyik legdrágább ingatlana 2025-ben: ilyen villákat vesz a magyar elit
Idén az ingatlanpiacot a főváros és a vidék közötti különbségek növekedése, valamint az Otthon Start Program hatására erősen...
Szomorú hírek az Audi Hungariától: kevesebb ember és stagnáló bérek Győrben
A nehézségekről nyíltan beszélt a gyár igazgatóságának elnöke.
Kínában már azt is tudják, milyen lehet az összecsukható iPhone Fold
Ezúttal az Apple első hajlítható kijelzős mobiljáról került fel néhány információ a kínai közösségi oldalra, a Weibóra.
Döntött az MNB – Erősödik a forint
Változatlanul 6,5%-on hagyta az alapkamatot mai ülésén a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa. Közben Amerikából nagyon rossz...
Kilőtt a magyar tőzsde sztárja!
Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi...
Nem mozdult az MNB
Nem változtatott a jegybanki alapkamat 6,50 százalékos szintjén keddi ülésén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa.
Nem tűnt el a bizonytalanság – így látják a német cégek a jövőt
Decemberben a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
Ezen a miskolci parkoláson röhög az ország
Valaki csúnyán elrontott egy parkolást Miskolcon, ami természetesen azonnal megmozgatta a kíméletlen kommentelők fantáziáját.
Ügyintézés a karácsonyi ünnepek alatt? Mutatjuk a tudnivalókat
Érdemes mindent az ünnepek előtt elintézni.
Sport
A lehető legrosszabb hír érkezett Liverpoolból Szoboszlai Dominikról
Most kezdhetnek csak igazán izgulni a drukkerek.
Botrány a vb-n: a favorit elszúrta a meccsét, aztán mérgében szétverte az asztalt – videó.
A 26. kiemelt Cameron Menzies majdnem a közönség közé dobott egy palackot is.
Szédületes gólzápor az Old Traffordon a PL-történelem egyik legjobb meccsén
Háromszor is vezetett a Manchester United, mégse győzött.
Szörnyű balesetben halt meg a magyar focista
A 21 éves játékos az őszi utolsó bajnoki mérkőzésén még gólt szerzett.
Ennél meglepőbb döntést aligha hozhatott volna magyar válogatott kézilabdázónő
Győri-Lukács Viktória új csapatot talált magának – nem is akárhol.
Óriási pofont osztott ki a románoknak a magyar válogatott kézilabdázó
Az ETO klasszisa, Győri-Lukács Viktória határozottan reagált a román sajtóban róla megjelentekre.
Az Újpest elleni vereség után edzőt vált a fővárosi klub
Három és fél év után döntött a személycsere mellett a vezetés.
Űrösszeget fizethet a Barcáért egy koronaherceg, Juve-Milan csúcsüzlet készülőben - külföldi körkép
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb hétfői hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Szörnyű tragédia érte a legendás debreceni kézilabdaedzőt, a DVSC gyászol
Elhunyt a DVSC női kézilabdacsapát négy nemzetközi kupadöntőben vezető mesteredző fia.
Tatabányán csap össze a magyar válogatott a világ legsikeresebb nemzetével
A párharcra kedden kezdődik a jegyértékesítés.
Anglia nagy klubjai versenyeznek a Premier League legújabb sztárjáért
Csak Erling Haaland előzi meg a góllövőlistán a fiatal brazilt, akiért legalább 70 millió eurót kérnek.
Kerkez a világ egyik legjobb balhátvédje - a magyar "labrador" klasszisokat ver a ranglistán
A brit FourFourTwo szakértői rangsort készített a világ legjobb balhátvédjeiről. A lista érdekessége magyar szempontból, hogy Kerkez Milos (Liverpool) nagyon előkelő helyen végzett az elitben.
Bulvár
Rendkívüli bejelentést tett Gyurcsány Ferenc, eddig titkolta, úton van a következő, fura részletek szivárogtak ki
Gyurcsány Ferenc meglepő lépésre szánta el magát, és most először beszélt arról, amin már hónapok óta dolgozik.
Megfegyelmezte Gáspár Evelint a magyar milliárdos
Felföldi József Facebook-bejegyzésben ment neki Gáspár Evelinnek az Oroszországban készült, nagy visszhangot kiváltó videói és posztjai miatt – vette észre a Debreceni Nap. A debreceni nagyvállalkozó hangsúlyozta
Lesifotó, egy magyar panel erkélyén olyat láttak, ami azonnal világszenzáció lett
A Szabadság megvilágosítja a lakótelepet.
Kincsvadászok: vissza kellett hívni a stúdióba az eladókat, mert a kacifántos üzlet mégsem zárult le
A Kincsvadászokban Nagyházi Lőrinc megvásárolta egy gyűjtemény részét, de ami ezután történt, arra senki sem számított.
„Lassan akarlak megdugni, felkapcsolt lámpáknál” – Maruzsa Zoltánt egy szexuálisan túlfűtött dalra rajongják körbe a nők egy TikTok-videóban
A felvétel állítólag az Országos Diáktanács hivatalos oldalán jelent meg, de gyorsan törölték. A net népe azonban nem felejt, a klip futótűzként terjed.
Minden sofőrt érint a rendőrség figyelmeztetése, a mai naptól életbe is lépett
Magyarország közútjain érdemes lesz figyelni a mai naptól, már a rendőrség is kiadta a figyelmeztetést!
Házastárs öröklése: a legfontosabb tudnivalók
A házastársi kapcsolat jogi értelemben is az egyik legközelebbi rokoni kapcsolat két ember között. Ezért az egyik házastárs halála esetén a túlélő házastárs megalapozottan számíthat arra, hogy örökölni fog az
Nagyon súlyos állítást tett Orbán a 2026-os választásról
A miniszterelnök a Patrióta YouTube-csatornának adott interjúban kijelentette: a jövő évi választás dönti el, hogy Magyarország békepárti vagy „Brüsszel-párti" kormányt kap, ami szerinte egyenlő a háború vagy
Kutatások szerint ebbe a vércsoportba tartozók szervezete a legellenállóbb
A vércsoportod többet árulhat el rólad, mint gondolnád. Nemcsak az orvosi kartonodon számít, hanem bizonyos betegségekkel szembeni reakcióidban is szerepet játszhat. Kutatások szerint van egy típus, amelynél az immunv
Gyógyszerhiány alakult ki: rengeteg patikában nem lehet kapni, pedig most kéne igazán az oltás
A vártnál nagyobb kereslet miatt alakult ki hiány.
Tömeges létszámleépítés mellett döntött az egyik magyarországi áruházlánc
Egyelőre rejtély, miért válnak meg rengeteg munkavállalótól.
Forronganak a sofőrök, új megfigyelés az utakon, azonnal lebuksz és jön a csekk
Egy új megfigyelési módszer jelent meg az utakon, amelynél egyetlen rossz pillanat is elég ahhoz, hogy már úton legyen a büntetés
blogmorzsák
Minden idők 7 legjobb karácsonyi filmje
Ha unod már a keresgélést, eleged van a ZS-kategóriás filmekből, íme néhány igazi klasszikus az ünnepekre.
Határokon átívelő ciszterci találkozás a kollégiumban
A Szent Margit Ciszterci Iskolaközpont kollégiuma különleges vendéget fogadott: John atya látogatott el az intézménybe.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Díjmentes a visszaút a Győrkőcfesztiválról
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat


